Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2011

Α1 ΕΠΣΛ -9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ - ΚΙΣΣΑΒΟΣ 2-0

Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής. Η ομάδα μας που παρατάχθηκε με σημαντικές απουσίες, κατάφερε να πραγματοποιήσει (ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο) πολύ καλή εμφάνιση και σίγουρα δικαιούταν ένα γκολ.
Μόλις στο 4ο λεπτό ο Αποστόλης Ακριβόπουλος για το Βουκεφάλα, εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία τερματοφύλακα και αμυντικού του Συκουρίου και από πολύ κοντά έκανε το 1-0.
Στο 15ο λεπτό ο Ακριβόπουλος είδε το χτύπημα φάουλ να αποκρούεται από το δοκάρι ενώ σε δύο περιπτώσεις ο Τσιακάρας (25΄, 31΄) δεν κατάφερε να χρισθεί σκόρερ και ειδικά στην δεύτερη περίπτωση ο τερματοφύλακας Γκατζανάς απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Στην επανάληψη ο Κίσσαβος ήταν πολύ καλύτερος, ανέβασε στροφές κυνηγώντας το γκολ της ισοφάρισης..
Στο 53΄ένα καλοχτυπημένο φάουλ του Τσιακάρα έφυγε μόλις άουτ και στο 71΄ο Κίσσαβος βρέθηκε με αξιώσεις στην επίθεση με τον Μπατζιόλα να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια το σουτ του Νεμπεγλέρα.
Στο 76΄ο Κακαγιάννης βρέθηκε στο έδαφος σε μια διεκδίκηση της μπάλας με τον Τουρμούσογλου, αλλά ο διαιτητής Τσαπράζης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι!!!
Οκτώ λεπτά αργότερα ο Τόπης βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας του Βουκεφάλα μετά από χτύπημα φάουλ του Κακαγιάννη με τη μπάλα να καταλήγει άουτ ενώ στο 85΄ ο Τόπης και πάλι βρέθηκε φάτσα με το γκολ αλλά έχασε γκολ από αυτά που δε χάνονται.
Και σε μια από τις αντεπιθέσεις του Βουκεφάλα, ο Ακριβόπουλος πάσαρε ιδανικά στον Βαγγέλη Χαρούλη κι αυτός με άψογο πλασέ «κλείδωσε» τη νίκη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.
Με πολλές λάθος υποδείξεις η διαιτησία του Αποστόλη Τσαπράζη (όλες σε βάρος της ομάδος μας) που σίγουρα επηρέασαν την εξέλιξη του αγώνα. Καλοί οι δύο βοηθοί Θανάσης Ευαγγέλου και Νίκος Ζήσης.
ΣΥΚΟΥΡΙΟ
(Γ. Χατζής): Γκατζανάς, Κακαγιάννης, Γκίνος, Καραποστόλης, Γκανάτσιος, Νεμπεγλέρας, Κορδέλας (22΄λ.τ Αγγέλης), Τόπης, Καραλής, Χατζηλαδάς, Κώτσιας.
ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ
(Γ. Νεράντζης): Μπατζιόλας, Νεράντζης (80΄Τσακμακίδης), Μαυρομιχάλης, Σφυριδάκης, Τουρμούσογλου, Στυλιανός (75΄Βαλιάκας), Ακριβόπουλος, Τσιακάρας, Χαρούλης, Ευσταθιάδης, Μανώλης (67΄Ραπτοτάσιος).