Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

ΓΟΝΝΟΙ-ΚΙΣΣΑΒΟΣ 0-2!!

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής.
Ο Κίσσαβος Συκουρίου πραγματοποιώντας ίσως την καλύτερη του εμφάνιση για φέτος, κέρδισε εκτός έδρας την ομάδα των Γόννων με το «φτωχό» σκορ 0-2.
Ο Κίσσαβος ήταν καταιγιστικός σε ολόκληρο τον αγώνα έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες και σίγουρα τον αδικεί το τελικό αποτέλεσμα.
Οι γηπεδούχοι μπήκανε πιο δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 3ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι, με τον Πετγαζλή να κερδίζει από τα έντεκα μέτρα τον Τσαπλέ.
Η πίεση συνεχίστηκε απο την ομάδα των Γόννων και στο 10ο λεπτό ένα σουτ εκτός περιοχής απο τον Ντόντο τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Πετγαζλή.
Από εκεί και πέρα η συνέχεια ανήκει αποκλειστικά στον Κίσσαβο
Στο 18ο λεπτό ο Βαρσάμης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.
Το πέναλτι το εκτέλεσε ο Νεμπεγλέρας αλλά ο Σερίφης απέκρουσε.
Στο 25′ λεπτό όμως το σκορ άνοιξε όταν ύστερα από χτύπημα φάουλ του Νεμπεγλέρα ο Χατζηλαδάς έπιασε την κεφαλιά και έγραψε το 0-1.
Στο 35′ και πάλι ο Χατζηλαδάς πέρασε δύο παίκτες και τον τερματοφύλακα όμως από πλάγια θέση δεν κατάφερε να σκοράρει.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κίσσαβος έχασε αρκετές ευκαιρίες για να καθαρίσει το ματς, κυρίως με τον Χατζηλαδά, Στογιάννη και Αγγέλη αλλά ο τερματοφύλακας των Γόννων Σερίφης βρέθηκε σε εκπληκτική μέρα!!
Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο Καραποστόλης με κοντινή κεφαλιά

Οι Συνθέσεις
Όλυμπος Γόννων (Γιάννης Τσιόπας): Σερίφης, Καραβασίλης, Τσάτσος, Ντόντος, Ρημαγμός, Καραγκιόζης Γ. Καραγκιόζης Θ., Τσαπλές, Καραδούκας, Δεδικούσης, Ζεβώλης.
Έπαιξαν και οι: Δαούτης, Καναβούρας, Ριζούλης.

Κίσσαβος Συκουρίου (Βαγγέλης Μάνος): Πετγαζλής, Αγγέλης, Γκίνος, Γκρέτσης, Καραποστόλης Απ., Νεμπεγλέρας, Καραποστόλης Στ. (85΄Κακαγιάννης Ν.), Κώτσιας (75΄Γκανάτσιος), Χατζηλαδάς. Στογιάννης, Βαρσάμης (62΄ Κορδελάς).