Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Κίσσαβος - Σ.Σ. Ραψάνης 2 - 0

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωί το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' Ε.Π.Σ.Λ με την διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής.
Ο Κίσσαβος πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε του Σ.Σ. Ραψάνης με 2-0 και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Νέας Πολιτείας πλησίασε περισσότερο τους πρωτοπόρους.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δεν μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο η απόδοση της κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα, αν και θα μπορούσε να προηγηθεί στο 10 λεπτό με τον Απ. Καραποστόλη όταν αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ
α τετ!!
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της ομάδας άλλαξε,πίεσε περισσότερο και κατάφερε να προηγηθεί στο 15ο λεπτό όταν ο Στογιάννης πραγματοποίησε κούρσα από τα αριστερά την κατάλληλη στιγμή σέντραρε  και ο Απ. Καραποστόλης σε κενή εστία έκανε το 1-0.
Το τελικό σκορ 2-0 διαμόρφωσε με πολύ ωραίο χτύπημα φάουλ στο 75ο λεπτό ο Γκανάτσιος.
Ο Κίσσαβος είχε και ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο με πολύ ωραίο σουτ του Αγγέλη.

ΣΥΚΟΥΡΙΟ (Β. Μάνος):Πετγαζής, Αγγέλης, Ζιώγος, Γκρέτσης, Κακαγιάννης Ν., Βαρσάμης, Νεμπεγλέρας, Καραποστόλης Στ.,Γκανάτσιος, Στογιάννης, Καραποστόλης Απ.