Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2012

Τα δοκάρια σταμάτησαν τον Κίσσαβο!!

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' Ε.Π.Σ.Λ με την διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής.
Την ήττα γνώρισε ο Κίσσαβος Συκουρίου με 0-2 από την ομάδα της Νέας Πολιτείας και ισοβαθμούν πλέον και οι δύο στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ήταν όμως αρκετά νευρική με συνέπεια να μην καταφέρει να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Κιόρογλου.
Μάλιστα η ομάδα της Νέας Πολιτείας στην μοναδική ευκαιρία που είχε στο πρώτο μέρος κατάφερε να προηγηθεί, στο 43' όταν ο Καλτσάς εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία αμυντικών και τερματοφύλακα και με πλασέ έκανε το 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολύ πιο δυνατά, έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες, είχε δυο δοκάρια, στο 74' σε κεφαλιά του Χατζηλαδά και στο 76' σε σουτ του Καραποστόλη Στ. ενώ στη συνέχεια χάθηκαν πολύ μεγάλες μεγάλες ευκαιρίες με τον Βαρσάμη και τον Κακαγιάννη Χρ.
Και όπως γίνετε σε αυτές τις περιπτώσεις ο Νίκος Τάτσιος στο 87' εκμεταλεύτηκε το λάθος του Καραποστόλη Απ. και δε δυσκολεύτηκε να γράψει το τελικό 0-2.
Στα θετικά, να αναφέρουμε τον πολύ κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο και προσπάθησε να βοηθήσει την ομάδα μας με κάθε τρόπο.

Η διαιτησία
Πολύ κακός ο διαιτητής Ηλίας Αναστασίου φάνηκε καθαρά ότι ήθελε να βοηθήσει την ομάδα της Λάρισας όπως εξίσου κακές ήταν και οι επόπτριες Γεωργία Κομισοπούλου και Ρίτσα Κωνσταντίνου.