Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013

Εύκολα ο Κίσσαβος

Συνεχίστηκε σήμερα Σάββατο το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' Ε.Π.Σ.Λ με την διεξαγωγή της 17ης αγωνιστικής.
Ο Κίσσαβος χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ξεπέρασε εύκολα και το εμπόδιο του Αστέρα Τυρνάβου, με σκορ 4 - 1,και πλέον ισοβαθμεί με την Συκέα στη δεύτερη θέση.
Μουδιασμένα μπήκε στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας και αν εξαιρέσουμε δυο πολύ καλά σουτ του Χατζηλαδά και του Στογιάννη δεν παρουσίασε κάτι άλλο ιδιαίτερο και μάλιστα στο 45' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ όταν μετά από κόρνερ, ο Λάζος έπιασε την κεφαλιά με τον Αγγέλη να αποκρούει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή.
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Κίσσαβος μπήκε πολύ δυνατά,πίεσε περισσότερο, και κατάφερε να προηγηθεί στο 52' όταν ο Αγγέλης ανατράπηκε στη μικρή περιοχή, το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Χατζηλαδάς κάνοντας το 1-0.
Στο 56' ο Νεμπεγλέρας με πολύ ωραίο σουτ έξω απο την περιοχή έκανε το 2-0, στο  60' ο Χατζηλαδάς μετά από πολύ ωραία ατομική προσπάθεια το 3-0, και στο 68' ο Κορδέλας αφού έκλεψε τη μπάλα από τον αμυντικό πλάσαρε ωραία και έκανε το 4-0!!
Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 85' με πολύ ωραίο χτύπημα φάουλ του Μπαντή.
Κίσσαβος Συκουρίου (Β. Μάνος): Πετγαζής, Αγγέλης, Ζιώγος, Καραποστόλης Απ.(65'λ.τ Βαρσάμης),Γκρέτσης, Νεμπεγλέρας, Καραποστόλης Στ.,Κώτσιας, Χατζηλαδάς, Στογιάννης,(75' Κακαγιάννης Ν.) Κορδέλας (80' Λανάρας).

Αστέρας Τυρνάβου (Σάκης Παπακωνσταντίνου): Μπαντής Β., Καρατζούνης, Γκαραγκούνης Δ., Γκαραγκούνης Χαρ., Γκαραγκούνης Κ. (49′ Τσακίρης Κ.), Λάζος, Πάσιος, Τσακίρης Χρ. (54′ Καρακώστας), Μπαντής Γ., Γκαραγκούνης Λ., Γαλάνης Π.