Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013

Επέστρεψε στις νίκες ο Κίσσαβος

Με την διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α1' Ε.Π.Σ.Λ.
Ύστερα από τα δυο άτυχα αποτελέσματα με Τοξότη εντός έδρας και Νέα Πολιτεία εκτός, ο Κίσσαβος επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Δήμητρας Αγιάς με 2-1 και συνεχίζει να βρίσκεται ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα.
Οι κιτρινόμαυροι του Χρήστου Ανδρεούδη κατάφεραν να προηγηθούν στο 25' όταν ο Πικούλης πραγματοποίησε δυνατό σουτ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επιστροφή ο Αλεξανδρίδης από κοντά άνοιξε το σκορ για τον Κίσσαβο.
Στο 38' όμως και μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μουσιός με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια σκορ με το οποίο τέλειωσε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη ο Κίσσαβος μπήκε πολύ δυνατά, πίεσε την εστία του Φιλοκώστα και κατάφερε τελικά στο 52' με τον Καλλιμάνη να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Οι Συνθέσεις
Κίσσαβος Συκουρίου (Χρήστος Ανδρεούδης): Πετγαζής, Γκρέτσης, Γκανάτσιος, Μαντζαρής (45’ Βαρσάμης), Κώτσιας Αντ., Καραποστόλης, Αγγέλης, Καλλιμάνης (85’ Γκαντόγλου), Κορδέλας (83’Λανάρας), Πικούλης, Αλεξανδρίδης.

Δήμητρα Αγιάς (Βαγγέλης Μάνος): Φιλοκώστας, Γεωργοβίτσας, Βερβέρης, Μανωλακούδης, Μουσιός, Τσιαγκαλάς, Χατζής (75΄ Αθανασίου), Δεληγιάννης, Φλώρος, Σαμαράς, Γεράκας.