Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

Καλπάζει (και) στη βροχή η ΑΕΛ

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ που μετά τη νίκη του Κυπέλλου, επικράτησε στο Αλκαζάρ της Κοζάνης με 3-0 για το πρωτάθλημα.
Στο 7΄και ύστερα από ωραία προσπάθεια από δεξιά ο Αραμπατζής πραγματοποίησε σέντρα και ο επερχόμενος Γκούρτσας με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 1-0.
Στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης,και ύστερα απο σέντρα του Κυριακίδη ο Μήτσης με κεφαλιά έγραψε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 56΄ ο Αραμπατζής πραγματοποίησε σέντρα και ο Στεφανίδης με κεφαλιά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Περίπου 2.000 φίλαθλοι βρέθηκαν στο Αλκαζάρ παρά την έντονη βροχή σε όλη τη διάρκεια του ματς.
Επόμενο παιχνίδι για την ΑΕΛ την ερχόμενη Κυριακή στον Πεντάλοφο κόντρα στην τοπική Δόξα.

ΑΕΛ (Γιώργος Στράντζαλης): Σικαλιάς, Αραμπατζής, Μήτσης, Σιάκκας, Κυριακίδης, Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας (73΄ Κόιτς), Ρούσσης, Στεφανίδης, Γκούρτσας (82΄ Σαββίδης), Μπλέντι (68΄ Πία).

Κοζάνη (Γιάννης Παρασκευάς): Κοκκινίδης, Στεργιόπουλος, Τραυλός, Βασίλιεβιτς, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Χαματάϊ (88΄ Κοσμίδης), Μπουλγκουρίδης, Πιπινίκας (69΄ Μαλουτάς), Ταφαρλής, Τσικόπουλος Ι (86΄Σαμαράς).