Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013

Καστοριά – ΑΕΛ 0-2

Πρωταθλήτρια χειμώνα αναδείχτηκε η ΑΕΛ που πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της Καστοριάς της οποίας και επικράτησε με 2-0.
Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ «καθάρισε» το παιχνίδι και πήρε μία ακόμα εκτός έδρας νίκη, αυτή τη φορά στην παγωμένη Καστοριά.
Στο 7’ ο Στεφανίδης με διπλή προσπάθεια έκανε το 0-1, ενώ στο 34' ο Αραμπατζής με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος οι «βυσσινί» έριξαν ρυθμό, με την Καστοριά να προσπαθεί να γίνει απειλητική, αλλά ο Σικαλιάς όσες φορές χρειάστηκε, κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του.
Στο ΟΑΚΑ Καστοριάς βρέθηκαν 2.000 φίλαθλοι, εκ των οποίων οι 400 ήταν από τη Λάρισα!!

Καστοριά (Κορμαρής): Μουρζίδης, Σαββαΐδης, Κεφαλάς, Σουμέλας, Αναγνωστόπουλος, Ποπζαφίροφ, Βελλίδης (63’ Γεωργιάδης), Παναγιωτίδης, Αβραμίδης, Παπαδόπουλος (60’ Σολωμονίδης), Γανόλης (46’ Μαρτζάνας)

ΑΕΛ (Στράντζαλης): Σικαλιάς, Καρανίκας, Μήτσης, Σιάκκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας (83’ Παπαϊωάννου), Αραμπατζής, Στεφανίδης, Γκούρτσας (73’ Κόιτς), Μπλέντι (88’ Πατινιώτης)