Τετάρτη 13 Αυγούστου 2014

Βέροια-ΑΕΛ 0-1!!

Η ΑΕΛ σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθει στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας με αντίπαλο την τοπική ομάδα επικράτησε με σκορ 0-1 με σκόρερ τον Πινδώνη (65') με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
Η ΑΕΛ πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και έδειξε από τώρα κιόλας έτοιμη ενόψει της δύσκολης σεζόν που την περιμένει στην Football League.
Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε στο 84' εξαιτίας προβλήματος στους προβολείς.
Στις κερκίδες του Δημοτικού Σταδίου της Βέροιας το παρών έδωσαν περισσότεροι από 800 φίλαθλοι και των δύο ομάδων.

Διαιτητές: Μαλούτας, Καραγκιοζόπουλος, Παρασίου - Βρέσκας (Ημαθίας)

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Μαλόν (58' Κατσούλης), Αμαραντίδης (58' Ουνγιαλίδης), Καλί (58' Βέρτζος), Όστοϊτς, Βεργώνης, Βάσκες (69' Παπαδόπουλος), Παυλίδης (69' Χάσελμπαϊνκ), Μπαργκαν (69' Ντόγος), Μπεν, Μάνος (58' Σέντρικ).

ΑΕΛ α΄ημιχρόνου: Αποστολίδης Κάστελς, Σαρακατσάνος, Κοντοδήμος, Νεμπεγλέρας, Τζούνιορ, Περίκο, Στεφανίδης, Τσιλιγκίρης, Μουλόπουλος, Βερντού.

ΑΕΛ β΄ημιχρόνου: Αθανασόπουλος, Εσπιν, Μελισσας, Κουρτεσιώτης, Καρανίκας, Τσεμπερίδης, Πινδώνης, Φορνέρ, Μπλέντι, Σουάνης, Γκούρτσας.