Πέμπτη 21 Μαΐου 2015

Ήττα στο Καυταντζόγλιο και τέλος οι ελπίδες!

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ΑΕΛ στο Καυτατζόγλειο από τον Ηρακλή, για την 5η αγωνιστική των πλέι-οφ.
Πρώτη εκτός έδρας ήττα των «βυσσινί» στο μίνι αυτό πρωτάθλημα, χάρις το τέρμα του Λουκίνα στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον «Γηραιό» ουσιαστικά να… τελειώνει την υπόθεση άνοδος στη Σούπερ Λιγκ.
Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου ουσιαστικά πλήρωσε το κακό της δεύτερο ημίχρονο, που έδωσε την πρωτοβουλία των κινήσεων στους γηπεδούχους, μη θυμίζοντας τα καλά της δεύτερα ημίχρονα μέχρι στιγμής στη διαδικασία των πλέι-οφ.
Έτσι, ο Ηρακλής αποσπάστηκε στο +13 από την ΑΕΛ και ουσιαστικά έβαλε τέλος σε οποιαδήποτε σενάρια ανατροπής στη βαθμολογία και τη δεύτερη θέση των πλέι-οφ.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Βαλεριάνος, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Ρομάνο (73' Τσιλιανίδης), Κάσσος (58' Κυριακίδης), Πασάς (90' Καρασαλίδης), Λουκίνας.

ΑΕΛ (Σούλης Παπαδόπουλος): Αποστολίδης, Καρανίκας, Δεληζήσης, Μελισσάς, Κοντοδήμος, Μπανούσης, Νεμπεγλέρας (82' Γιάντσης), Πινδώνης Σερζίνιο, Μπόγιοβιτς, Ν Γκεσάν (42' Πίντο).