Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2017

ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Κίσσαβος 2-2

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ με τη διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής.
Ο Κίσσαβος Συκουρίου αναδείχθηκε ισόπαλος 2–2 εκτός έδρας με την ομάδα του Αβέρωφ, σε ένα παιχνίδι που είχε πολύ ένταση και νεύρα!!
Πολύ κακός ο διαιτητής Κυρίτσης που αδίκησε κατάφωρα την ομάδα μας, αφού ανέχτηκε το σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων και τις συνεχόμενες καθυστερήσεις σχεδόν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο!!
O ΠΑΟΛ Αβέρωφ ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και μόλις στο 5ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Σωτήρη Κουτσάκη.
Ο Κίσσαβος ισοφάρισε πολύ γρήγορα, στο 12ο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Χατζηλιάδη και με αυτό το σκορ τέλειωσε και το ημίχρονο.
Με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 όταν
μετά από σύγχυση στην άμυνα του Συκουρίου η μπάλα στρώθηκε στον Πουρνάρα και αυτός με δυνατό σουτ νίκησε τον Γκικούδη.
Από εκείνη τη στιγμή και μετά η ομάδα μας πίεσε ψηλά, και μπορούμε να πούμε ότι η μπάλα παιζόταν στο μισό γήπεδο!!
'Ετσι φτάσαμε στο 75ο λεπτό όταν ο Κάτσας με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 2–2!
Το τελευταίο τέταρτο η ομάδα μας πίεσε ακόμη περισσότερο, έχασε πολλές ευκαιρίες και μάλιστα στο 78ο λεπτό παραλίγο να κάνει την ανατροπή αλλά το σουτ του Μαυρομάτη σταμάτησε στη ρίζα του δοκαριού!!
Έτσι έμεινε το 2-2 μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.