Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017

Ο Γκικούδης κράτησε «όρθιο» τον Κίσσαβο!!

Με την διεξαγωγή της 20ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1' Ε.Π.Σ.Λ.
Χωρίς νικητή με σκορ 0-0 έληξε η αναμέτρηση στο Ελευθεραί ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Κίσσαβο Συκουρίου.
Ένα αποτέλεσμα που φέρνει την ομάδα μας όλο και πιο κοντά στο στόχο της ανόδου στην Α1 ΕΠΣΛ.
Οι κιτρινόμαυροι του Δημήτρη Τσέτσιλα ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, χάσανε αρκετές ευκαιρίες και στο 22′ έφτασαν κοντά στο γκολ, αλλά η κεφαλιά του Μαυρομάτη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αναστασίου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι, και στο 17' έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ, όταν σε μια περίεργη φάση στα καρέ του Κισσάβου η μπάλα φαίνεται να χτυπά σε χέρι αμυντικού.
Ο Διαιτητής που ήταν πολύ κοντά στη φάση θεώρησε το χέρι ακούσιο και διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
Ύστερα όμως από παρότρυνση του βοηθού του κ. Παπαδημητρίου έδειξε το σημείο του πέναλτι και ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από την πλευρά του Συκουρίου!!
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Θεοδώρου αλλά ο Χρήστος Γκικούδης έδειξε για μια φορά ακόμη την κλάση του, απέκρουσε και κράτησε το 0-0!!
Στο 65' οι γηπεδούχοι άγγιξαν το γκολ όταν ο Τσιάμης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Γκιγκούδη με το 0 – 0 τελικά να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Συνθέσεις:
Α.Ο. Ελευθεραί: (Βαγγέλης Κώτσιος): Αναστασίου, Ευστρατίου, Νταμπώσης, Μέκρας Χρ., Ντελόπουλος, Μέκρας Γ., Τσιάμης Β., Τσιάμης Γ. (80′ Σεβαστόπουλος), Παυλόπουλος (75′ Μαυρουδής Αντ.), Θεοδώρου (70′ Βαλατσός), Μαυρουδής Ι.

Κίσσαβος Συκουρίου: (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Κώτσιας, Κάτσας, Καπετάνι, Αγγέλης, Καλούσης, Μαυρομάτης, Σενκάι, Πλιάγκας, Κουκουτσέλος (70′ Σελήνης), Χατζηλιάδης.