Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2017

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία ο Κίσσαβος!!

Σαν σίφουνας… πέρασε ο Κίσσαβος Συκουρίου από τη Ραχούλα καθώς συνέτριψε με το επιβλητικό 4-1 την τοπική Δόξα και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Ηρακλή Λάρισας μείωσε στους τέσσερις πόντους τη διαφορά από την κορυφή.
Τον χορό των τερμάτων άνοιξε στο 33΄ο Σάββας Χατζηλιάδης  με σουτ μέσα από την περιοχή.
Οι «κιτρινόμαυροι» του Δημήτρη Τσέτσιλα έφτασαν πολύ κοντά και σε δεύτερο γκολ όταν στο 40′ η κεφαλιά του Ηλία Μαυρομάτη χτύπησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Νίκου Αθανασόπουλου.
Δυνατά μπήκε και στην επανάληψη ο Κίσσαβος και κατάφερε στο 50΄να διπλασιάσει τα τέρματα με το πολύ δυνατό σουτ του Δημήτρη Καλούση από τα 35 μέτρα!!
Στο 80ό λεπτό, ο Ηλίας Μαυρομάτης με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 0 – 3 για να μειώσουν οι γηπεδούχοι τρία λεπτά αργότερα με σουτ του Βασίλη Αργυρακούλη.
Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 85΄λεπτό ο Εμίλιο Σενκάι..
Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με εννέα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν οι Σκάκος και Μηταλούλης, αμφότεροι με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΡΑΧΟΥΛΑ (Μ. Αλεξούδης): Αθανασόπουλος, Τζανακούλης, Θεοχαρούλης, Σκάκος, Βλησαρούλης, Τσέλιγκας, Κόλλιας, Γκόγκουρας, Μηταλούλης, Αργυρακούλης, Καζάνι (75′ Πιλτσούλης Γ.).

ΣΥΚΟΥΡΙΟ (Δ. Τσέτσιλας): Γκικούδης, Κάτσας, Καπετάνι, Κώτσιας, Αγγέλης, Καλούσης, Μαυρομάτης, Σενκάι (84′ Λανάρας), Χατζηλιάδης (63′ Σελήνης), Πλιάγκας (75′ λ.τ Ζαϊρές), Κουκουτσέλος.