Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

«Τραίνο» ο Κίσσαβος κέρδισε 2-3 μέσα στο Αργυροπούλι!!

Με την διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' Ε.Π.Σ.Λ.
Ο Κίσσαβος πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση πέρασε από την έδρα της πρωτοπόρου Δόξας Αργυροπουλίου με σκορ 2-3 και έδειξε ότι βρίσκεται σε φουλ φόρμα και έτοιμος για να κάνει το μεγάλο άλμα!!
Η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα σε ολόκληρο το παιχνίδι, προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-2 ενώ το σκορ θα μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερο!!
Στο 15' και μετά από ωραία πάσα του Μάντζαρη ο Πετράκης έκανε το 0-1 ενώ ο Δίχρης στο 31' διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας!!
Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 60', οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Κόκορα, για να έρθει πάλι ο Δίχρης στο 89' με το δεύτερο σημερινό του γκολ να κάνει το 1-3!!
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-3 στην εκπνοή του αγώνα με τον Ταρταμπούκα.
Με αυτό το αποτέλεσμα ο Κίσσαβος σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα μόλις τρεις πόντους μακρυά από τον πρωτοπόρο Ηρακλή Λάρισας.

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΙ (Α. Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος, Τσένος, Καφφές, Περήφανος, Σαϊτης, Κόκορας (65΄Κυρίτσης), Μπαχτσιβάνος, Γκαραγκούνης (46΄Ταρταμπούκας), Ζάχος, Χατζής, Τσιάγκος.

Κίσσαβος (Φ. Γιαννακός-Λ Τέας): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Αργύρης, Πλιάγκας (75΄Παυλόπουλος), Μάντζαρης, Πετράκης (80΄Τζιούρας), Δίχρης (88΄Καρβούνης), Κορδέλας (50΄Αγγέλης).