Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017

ΚΙΣΣΑΒΟΣ - ΣΜΟΛΙΚΑΣ 2-1

Με την διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' Ε.Π.Σ.Λ.
Οι «κιτρινόμαυροι» του Φ.Γιαννακού και Λ.Τέα κέρδισαν με 2-1 το Σμόλικα Φαλάνης και αναρριχήθηκαν στη Τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα!
Ο Κίσσαβος είχε τον έλεγχο του αγώνα σε ολόκληρο το 90λεπτο, έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες, έπαιξε κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο και σίγουρα αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα έχασε κλασικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον πολύ καλό σήμερα Καραναστάση.
Δυνατά μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο ο Κίσσαβος, και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 60' όταν μετά από σέντρα του Δίχρη ο Τσιανάκας με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Καραναστάση και έκανε το 1-0.
Στο 75' και μετά από ωραία ενέργεια του Πετράκη ο Πλιάγκας με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 89΄ σε 2-1 με κεφαλιά του Κακαβίτση που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Στους διακριθέντες για την ομάδα μας για έναν ακόμη αγώνα ο νεαρός Κορδέλας (αρχηγός) χωρίς βέβαια να υστερήσει κανείς από την υπόλοιπη ομάδα.

ΚΙΣΣΑΒΟΣ (Φ. Γιαννακός-Λ Τέας): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Αργύρης (80΄Παυλόπουλος), Μάντζαρης, Πλιάγκας, Ζαϊρές (65΄Τζιούρας), Δίχρης, Πετράκης.

ΣΜΟΛΙΚΑΣ (Χ. Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Δολιάνης, Σκούπρας, Κολοβός (82΄Τεκέδης), Μπαλαμώτης, Ταστεμερίδης, Κατσαρός (65΄ Ζιώγας), Γάλλος (60΄Τάχας), Τσιρογιάννης (55΄Μάρης), Κακαβίτσης, Λιούσκας.