Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Δεν τα κατάφερε ο Κίσσαβος έχασε με 1-0 από τον Δαμασιακό αλλά παραμένει στη δεύτερη θέση

Με την διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' Ε.Π.Σ.Λ.
Ο Κίσσαβος αν και πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έχασε από τον Δαμασιακό με 1-0 και δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την ήττα του πρωτοπόρου Ηρακλή Λάρισας.
Έτσι παραμένει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και ελπίζει το επόμενο Σάββατο στο Συκούριο να τον κερδίσει και να περάσει πρώτος!!
Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε περισσότερο παιχνίδι κέντρου, με τις δυο ομάδες να προσέχουν περισσότερο την άμυνα τους, με τον Κίσσαβο όμως να έχει τη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.
Ήταν το 40'  όταν η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μπακαΐμη, το εκτέλεσε ο Δημήτρης Πλιάγκας αλλά απέκρουσε ο Μιγδάνης των γηπεδούχων.
Και όπως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις αφού δεν μπήκε το πέναλτι για την ομάδα μας μετά από 4 λεπτά ήρθε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Πιο συγκεκριμένα στο 44' ο διαιτητής Βλιώρας «είδε» πέναλτι σε χέρι μέσα στην περιοχή του Συκουρίου την εκτέλεση ανέλαβε ο Τσιάλτας και έκανε το 1-0 για τον Δαμασιακό.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πίεσε περισσότερο, έχασε κλασικές ευκαιρίες να ισοφαρίσει, με το 1- 0 όμως να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Να πούμε ότι στο 90' ο Κίσσαβος έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο Ραφαήλ Δίχρης δέχθηκε την απευθείας κόκκινη κάρτα από τον κ. Βλιώρα.

Συνθέσεις:

Δαμασιακός (Νίκος Χρόνης): Μιγδάνης, Μπακαΐμης (85′ Βίδρας), Ντόκος, Ιωαννίδης, Οικονόμου, Τσιάλτας, Μουσιάρης (88′ Δεληχάς), Δούκας (80′ Μόκας), Λούτσος, Σουγλής, Λέτσιος (70′ Καρατζιόλης).

Κίσσαβος Συκουρίου (Φερραίος Γιαννακός – Λευτέρης Τέας): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Χριστιανίδης (80′ Ζαϊρές), Αγγέλης, Μάντιαρης, Πλιάγκας, Τζιούρας (65′ Καρβούνης), Δίχρης, Πετράκης.