Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2011

Α1 ΕΠΣΛ -14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής. Η oμάδα μας σε ένα ματς γκραν γκινιόλ έχασε απο την ομάδα του Ελευθεριακού με σκορ 4-2 !!!
Αρνητικός πρωταγωνιστής ήταν ο Διαιτητής Αναστασίου που με ανύπαρκτο πέναλτι στο 40ο λεπτό έβαλε τους γηπεδούχους ξανά στον αγώνα!!
Στο 5΄ο Δημήτρης Πικούλης  έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους αλλά ο Κίσσαβος αντέδρασε και στο 19΄ο Χατζηλαδάς έφερε το ματς στα ίσια ενώ στο 22΄ο Καραλής πέτυχε την ολική ανατροπή κάνοντας το 1-2!!!
Στο 40΄σημειώθηκε η επίμαχη φάση της ανατροπής του Σαμαρά με τον κ. Αναστασίου να καταλογίζει το σημείο του πέναλτι, με τους ανθρώπους του Κισσάβου να διαμαρτύρονται έντονα. Τελικά ο Βασίλης Σαμαράς ευστόχησε γράφοντας το 2-2.
Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Πικούλης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους και το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 85΄ο Τζιούρας μετά από έξοχη ατομική ενέργεια του Σαμαρά.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αναστασίου Γ. για τον οποίο όπως είπαμε έχει πολλά παράπονα η ομάδα μας. Βοηθοί ήταν οι κ.κ. Χατζηλιόντας και Τσαπράζης.
ΣΥΚΟΥΡΙΟ (Γ. Χατζής): Γκατζανάς, Καραποστόλης (46΄ Γκίνος), Γκανάτσιος, Κακαγιάννης Χ., Κακαγιάννης Ν., Νεμπεγλέρας, Κώτσιας, Καραλής, Χατζηλαδάς, Τόπης, Γκρέτσης.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ (Β. Ρακιντζόγλου): Συράκης, Δεληγιάννης Β., Φώλιας, Παπαχρήστος Απ. (46΄Σταμούλης), Καραγιαννόπουλος, Τζιούρας, Αποστολάρας, Σαμαράς, Πικούλης, Μπουκόρος (80΄ Πικούλης), Γουργιώτης (60΄λ.τ Χριστοδούλου).