Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2012

Ήττα με κακή εμφάνιση για την ΑΕΛ

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ΑΕΛ στον εκτός έδρας αγώνα στην Μυτιλήνη, απέναντι στην ΑΕΛ Καλλονής.
Η αναμέτρηση κρίθηκε από το γκολ του Λεοζίνιο με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 33ο λεπτό. Μοιραίος παίκτης της ΑΕΛ, ο Τσιμπάμπα που αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 53ο λεπτό. Οι «βυσσινί» άφησαν στην άκρη τον καλό τους εαυτό, δεν εκμεταλλεύτηκαν τον παίκτη παραπάνω μετά την αποβολή του Τραορέ, στην φάση που κέρδισαν το πέναλτι και μοιραία γνώρισαν την ήττα από την Καλλονή με 1-0. Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Αμπάρκιολη από πλευράς ΑΕΛ.
ΑΕΛ (Νίκος Κωτσοβός): Σωτηρίου, Αραμπατζής, Ψωμάς, Ααράμπ (70' Καούνος), Κατσιαρός, Νεμπεγλέρας, Χασομέρης, Τσιμπάμπα, Χατζής (63' Βενετίδης), Σαϊτιώτης, Πλιάγκας (53' Πότσι).
ΑΕΛ Καλλονής (Λουτσιάνο ντε Σόουζα): Σουλογάνης, Χωριανόπουλος, Τραορέ, Χατζόπουλος, Μήτσης, Μανούσος (87' Βλαστέλλης), Κριπιντήρης, Μανουσάκης, Λεοζίνιο (69' Τριανταφύλλου), Ταραχούλσκι (60' Προβατίδης), Μαρσέλο.