Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2012

Κέρδισε στην πρεμιέρα ο Κίσσαβος!!!
Mε τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Κίσσαβος Συκουρίου στο πρωτάθλημα της Β' Ε.Π.Σ.Λ.
Σε ένα ματς που δεν προσφέρονταν για καρδιακούς ο Κίσσαβος κέρδισε στην πρεμιέρα τον Άρη Λάρισας με το αγγλικό σκορ 4-3!!
Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας στο 17ο λεπτό ο Αγγέλης με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.
Στο 28ο λεπτό ο Χατζηλαδάς βρέθηκε τετ-α-τετ ύστερα από πάσα του Κορδέλα και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.
Στο 45ο λεπτό ο Χρήστος Κακαγιάννης με κεφαλιά έκανε το 3-0 και έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο το 1ο ημίχρονο.
Και ενώ φαινόταν ότι ο Κίσσαβος θα περνούσε ένα ευχάριστο απόγευμα, ο Άρης Λάρισας με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο,και εκμεταλλευόμενος τα τραγικά λάθη του τερματοφύλακα, και της άμυνας, μείωσε στο 50ο λεπτό σε 3-1,στο 55ο λεπτό σε 3-2, και ισοφάρισε σε 3-3 στο 65ο λεπτό!!
Ο Κίσσαβος όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 70ο λεπτό ο χατζηλαδάς έκανε το 4-3 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς!!

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κυρίτσης.