Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΑΕΛ 2-0

Τραγική εμφάνιση για την ΑΕΛ στο γήπεδο των Γιαννιτσών και δίκαια γνώρισε μία ακόμη ήττα με 2-0 από την Αναγέννηση.
Οι "βυσσινί" παρουσιάστηκαν αγνώριστοι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, μία ομάδα χωρίς αρχή και τέλος, χωρίς καμία συνοχή στις γραμμές της, και με πάρα πολλά λάθη κυρίως στην άμυνα.
Το σημερινό σύνολο δεν έμοιαζε με ομάδα, με τον Μιχάλη Ζιώγα να έχει ευθύνες για αυτή την εικόνα.
Τα γκολ για την ομάδα των Γιαννιτσών πέτυχε στο 74ο λεπτό ο Ιορδανίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και στο 90ο λεπτό ο Φελίπε
Αναγέννηση Γιαννιτσών: Λαμπάκης, Καρπαθάκης, Σερέτης, Φελίπε (93' Σιδηρόπουλος), Σπαθάρας, Καρακάσογλου, Ιορδανίδης, Στεφανίδης, Τσιάμης, Κυριακίδης, Ταβάρες.
ΑΕΛ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σκόνδρας, Γιώτας (78' Τσίγκας), Παγώνης, Νεμπεγλέρας, Καρανίκας, Πόνσε (65' Θ. Μάγγος), Δεινόπαπας, Ζεκίνια, Τσιμπάμπα (46' Ζουρούδης).