Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

ΚΙΣΣΑΒΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥΛΙΩΝ 3-1!

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής.
Ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση ο Κίσσαβος Συκουρίου κέρδισε την ομάδα του Ηρακλή Πλατανουλίων με σκορ 3-1.
Μια νίκη που διατηρεί τους «κιτρινόμαυρους» του Βαγγέλη Μάνου σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.
Μόλις στο 5′ τα Πλατανούλια πέρασαν μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Δαούτη χάνοντας και νέα μεγάλη ευκαιρία στο 15ο λεπτό να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με την κεφαλιά του Ματράκη να περνά ελάχιστα άουτ δίπλα από το δοκάρι του Πετγαζλή.
Ο Κίσσαβός στη συνέχεια ανέβασε ρυθμούς και έχασε σημαντική ευκαιρία με τον Κορδέλα όπου από κοντά σε κενή εστία πλάσαρε άουτ αλλά και με τους Γκίνο και Νεμπεγλέρα.
Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το 0 –1.
Ο Κίσσαβος μπήκε ακόμα πιο δυνατά στο 2ο ημίχρονο αποφασισμένος να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και τα κατάφερε με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άκη Νεμπεγλέρα όπου με δύο προσωπικά τέρματα έδωσε προβάδισμα στον Κίσσαβο.
Το πρώτο γκολ ήρθε στο 60ο λεπτό με σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή και το δεύτερο στο 80ο με πλασέ εντός περιοχής. Ο χορός των γκολ έκλεισε στις καθυστερήσεις με γκολ του Γιώργου Χατζηλαδά μετά από ασίστ του Καραποστόλη.

Οι Συνθέσεις
Κίσσαβος Συκουρίου (Bαγγέλης Μάνος): Πετγαζλής, Αγγέλης, Γκρέτσης, Καραποστόλης Α, Γκίνος, Γκανάτσιος, Νεμπεγλέρας, Παλαμίδας (45′Βαρσάμης) Καραποστόλης Σ, Στογιάννης(30′Χατζηλαδάς) Κορδέλας(70′ Γκαντόγλου).

ΠΛΑΤΑΝΟΥΛΙΑ: Μανώλης (50΄λ.τ Ζέρμας), Γκάντης Χ., Γκανάτσιος Ματράκης Κ., Δαούτης, Ζαμπόγιας, Αντωνίου, Αλεξούλης, Ματράκης Γ., Τσοπάνογλου, Μητούλας Μ. (65΄ Μητούλας Αγ.).