Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2012

Κέρδισε με ανατροπή ο Κίσσαβος!!!

Ο Κίσσαβος Συκουρίου συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις του κέρδισε εκτός έδρας την ομάδα του Ολυμπιακού Χειμαδίου με 1-2!!
Ο αγώνας έγινε κάτω από συνεχή βροχή κάτι που δυσκόλεψε τις προσπάθειες και των δυο ομάδων.
Στα αξιοσημείωτα να αναφέρουμε την παρουσία τουλάχιστον 100 φιλάθλων του Συκουρίου!!
Ο Ολυμπιακός Χειμαδίου στη μοναδική του ευκαιρία σε όλο τον αγώνα κατάφερε να προηγηθεί στο 30ο λεπτό με τον Τσαγκούλη.
Οι κιτρινόμαυροι του Βαγγέλη Μάνου που βρέθηκαν για μια ακόμη αγωνιστική πίσω στο σκορ, κατάφεραν με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά να ισοφαρίσουν στο 60ο λεπτό με πολύ ωραίο σουτ του Νεμπεγλέρα, για να ολοκληρώσει την ανατροπή ο ίδιος παίκτης στο 75ο λεπτό ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Διαιτητική τριπλέτα : Κορέστης ,Τέγος ,Ντίνου

ΧΕΙΜΑΔΙ (Κ. Ρεντούμης): Μαγκούτης, Παναγιωτίδης, Κουρούκας, Ροδίτης, Ασλάνης, Τασιάς (46΄Τόπης Π.), Γκόλαντας, Κόκκινος (46΄ Κουτέλας), Τόπης Θ., Τσαγκούλης Β., Τζέτζηκας (70΄Παπαϊωάννου).

Κίσσαβος Συκουρίου: (Βαγγέλης Μάνος): Πετγαζλής, Αγγέλης, Γκρέτσης, Καραποστόλης Απ., Βαρσάμης, Νεμπεγλέρας, Κώτσιας, Καραποστόλης Στ., Παλαμίδας (55′ Γκίνος) Στογιάννης (70′ Κακαγιάννης Χ.) Χατζηλαδάς (85′ Κορδέλας).