Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

Μεγάλη νίκη για τον Κίσσαβο με ανατροπή!!

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' Ε.Π.Σ.Λ με την διεξαγωγή της 19ης αγωνιστικής.
Ο Κίσσαβος με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να φύγει με τους βαθμούς της νίκης από τα Πλατανούλια επικρατώντας του τοπικού Ηρακλή με 2-1.
Με τη νίκη αυτή οι Συκουριώτες πέρασαν στη δεύτερη θέση
του βαθμολογικού πίνακα και βρίσκονται μια ανάσα πλέον από την κορυφή.
Οι γηπεδούχοι κόντρα στη ροή του αγώνα προηγήθηκαν στο 41' με τον Άλμπαν και με αυτό το αποτέλεσμα πήγαμε στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κίσσαβος μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 52' με τον Στογιάννη με πολύ ωραία κεφαλιά.
Στο 70΄ο Βαρσάμης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα καθώς υπέπεσε σε πέναλτι αλλά ο Ματράκης που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα άουτ.
Στο 75' ο Στογιάννης σε ανεπανάληπτο τετ α τετ «κατάφερε» και έστειλε την μπάλα άουτ αλλά τελικά στο 80΄ο Αποστόλης Καραποστόλης και ύστερα από πολύ ωραία ενέργεια όλης της ομάδος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Ρεντόπουλου όπως επίσης και των δυο εποπτών Γκαραβέλη και Καραγιάννη.

ΣΥΚΟΥΡΙΟ (Β. Μάνος): Πετγαζής, Αγγέλης, Γκρέτσης, Κακαγιάννης Ν., Καραποστόλης Απ., Νεμπεγλέρας, Καραποστόλης Στ. (92΄ Γκέκας), Κορδέλας (70' Παλαμίδας), Κώτσιας, Στογιάννης (82΄Λανάρας), Βαρσάμης.

*Τα Καλύβια ξεκίνησαν με -2 βαθμούς.
*Το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς.
*Η Δυναμό, η Συκέα, το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση και τα Δελέρια έχουν ένα ματς λιγότερο