Τρίτη 12 Φεβρουαρίου 2013

Αστέρας Τυρνάβου - Κίσσαβος 2-1

Με την διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' Ε.Π.Σ.Λ.
Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση ο Κίσσαβος γνώρισε την ήττα από την Ακαδημία Τυρνάβου με 2-1 και απομακρύνθηκε από τις προνομιούχες θέσεις που οδηγούν απευθείας στην παραπάνω κατηγορία.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και θα μπορούσε να προηγηθεί στο 15' όταν το σουτ του Κώτσια απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Χαρισούλης.
Στο 30' είχαμε τη μεγάλη ευκαιρία για τον Κίσσαβο να προηγηθεί αλλά το σουτ του Αλεξανδρίδη σταμάτησε στη συμβολή των δοκαριών.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ακαδημίας Τυρνάβου ευτύχησε να προηγηθεί στο 55' με τον Κόκκα και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μπουνές με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Στο 66΄ο ίδιος παίκτης είχε και κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι.
Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να μειώσει στο  68΄με κεφαλιά του Αποστόλη Καραποστόλη.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ (Ν. Κεχαγιάς): Χαρισούλης, Γκαλμπογκίνης, Μπάκος Κ., Καραδήμος (80΄Πέρπερας), Πρεβίζι (20΄λ.τ Παπαχατζής Γ.), Κόκκας, Αυλογιάρης, Παπαχατζής Β. (70΄Βόραδας),  Μπουνές, Μπάκος, Ράμπια.
ΣΥΚΟΥΡΙΟ (Β. Μάνος): Πετγαζής, Αγγέλης, Γκίνος, Γκρέτσης, Κακαγιάννης Ν. (75΄Κορδέλας), Αλεξανδρίδης, Χατζηλαδάς (32΄λ.τ Καραποστόλης Απ.), Νεμπεγλέρας, Καραποστόλης Στ., Κώτσιας, Στογιάννης (65΄Παλαμίδας).