Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

Κίσσαβος - Χειμάδι 6-0!!

Με την διεξαγωγή της 22ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' Ε.Π.Σ.Λ.
Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ο Κίσσαβος Συκουρίου πέρασε ένα εύκολο απόγευμα επικρατώντας με 6-0 της ομάδας του Ολυμπιακού Χειμαδίου και παραμένει σε απόσταση αναπνοής από τη δεύτερη θέση.
Ο αγώνας είχε τελειώσει ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο όταν και ο Κίσσαβος προηγήθηκε με 3-0.
Το σκορ άνοιξε ο Στογιάννης στο 12' με ωραίο σουτ, το 2-0 σημείωσε στο 22' ο Καραποστόλης Στ. με απευθείας χτύπημα φάουλ, το 3-0 σημειώθηκε στο 30' με τον Αλεξανδρή και με αυτό το σκορ έκλεισε και το ημίχρονο.
Το ίδιο επιθετικά μπήκε η ομάδα μας και στο δεύτερο ημίχρονο, έτσι ο Αλεξανδρής στο 52' με το δεύτερο προσωπικό του γκολ σημείωσε το 4-0, ο Κορδέλας στο 6ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0 και ο Αγγέλης στο 72' με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό 6-0.
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Τζήλου όπως επίσης και των βοηθών του Μάνου και Ντούρμα.

Κίσσαβος: (Β. Μάνος): Πετγαζής, Αγγέλης, Γκίνος (55΄Γκέκας), Καραποστόλης Απ., Νεμπεγλέρας (75΄Τόπης), Καραποστόλης Στ., Κακαγιάννης Ν., Κώτσιας, Αλεξανδρίδης (60΄Λανάρας), Στογιάννης, Κορδέλας.