Δευτέρα 20 Μαΐου 2013

Φωκικός – ΑΕΛ 0-0

Kανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον δεν υπήρχε στην αναμέτρηση του Φωκικού με την ΑΕΛ, όπου οι δύο ομάδες μετά από ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι έμειναν στο ισόπαλο 0-0.
Ο Τίμος Καβακάς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που είχαν αγωνιστεί λίγο στη διάρκεια της χρονιάς - όπως ο Γκαλίτσιος και ο Καρανίκας, και είδε με ικανοποίηση τα νέα παιδιά να ανταποκρίνονται κάτι περισσότερο από θετικά.
Στο 51ο λεπτό ο Πόνσε εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Χαλούλου, βγήκε μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα του Φωκικού όμως το πλασέ πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 33ο λεπτό ο Ζεκίνια βρέθηκε με πλάγιο τετ-α-τετ  αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γεωργίου.
Η ΑΕΛ έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία, στο 89' όταν ο Αλέξανδρος Γκαλίτσιος σημάδεψε το δοκάρι των γηπεδούχων.
Ο Φωκικός τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ενγκουέμ με 2η κίτρινη κάρτα στο 88’.

Φωκικός (Δημητρίου): Γεωργίου, Χαλούλος, Εσόνο, Λίτσιος, Κωστόπουλος, Νάστος, Εγκουέμ, Μπουλούλος (61′ Σουλελές), Καραπέτσας (46′ Σκαρίμπας), Γκόμεζ (88′ Ευσταθίου), Γούορντεν.

ΑΕΛ (Τίμος Καβακάς): Φιρινίδης, Παπαγεωργίου, Γκαλίτσιος, Γιώτας, Καρανίκας, Νεμπεγλέρας, Πότσι (61′ Τσιάρας), Πόνσε (74′ Τσίγκας), Χασομέρης, Ζεκίνια, Φρανκού (50′ Κρητικός Τ.).