Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017

Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις ο Κίσσαβος!!

Με το γκολ του Σάββα Χατζηλιάδη στις καθυστερήσεις Κίσσαβος Συκουρίου και Αμπελωνιακός ήρθαν ισόπαλοι 1-1 για την 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ.
Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα μας παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας σε απόσταση 6 βαθμών από τον πρώτο Ηρακλή Λάρισας.
Οι «κιτρινόμαυροι» του Δημήτρη Τσέτσιλα για έναν ακόμη αγώνα έχασαν αρκετές ευκαιρίες από αυτές που λέμε δεν χάνονται και ευτυχώς τελικά κατάφεραν να πάρουν έστω τον έναν βαθμό που θα φανεί πολύ χρήσιμος στη συνέχεια.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Κόλα στο 30΄ που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά,έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει αλλά τη μεγάλη ευκαιρία την έχασε ο Αμπελωνιακός!!
Στο 86′ ο Πάρης Μπόντε κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών ανέλαβε ο Τσετιροκλής, όμως ο Χρήστος Γκικούδης έπεσε σωστά και το απέκρουσε!
Για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 90+1′, όταν ο Σάββας Χατζηλιάδης με κοντινή προβολή κατάφερε να ισοφαρήσει σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΙΣΣΑΒΟΣ (Δ. Τσέτσιλας): Γκικούδης, Κώτσιας (88′ Τζιούρας), Καπετάνι, Καλούσης, Αγγέλης, Κάτσας, Μαυρομάτης, Πλιάγκας, Σενκάι (77′ Σελήνης), Χατζηλιάδης, Κουκουτσέλος.

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ (Β. Γιοβανόπουλος): Βραζιτίκος, Μεσημέρης, Κωτούλας, Παυλίδης, Αλεξόπουλος, Δαλακώνης, Κόλα, Ιωαννίδης (90′ Πατρίκου), Ψύρρας, Τσετιροκλής, Μπόντε (80′ Βούκιας).