Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017

Δεν τα κατάφερε ο Κίσσαβος έχασε 2-1 στο Βλαχογιάννι

Με την διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' Ε.Π.Σ.Λ.
Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ομάδα μας στο Βλαχογιάννι από την ομώνυμη τοπική ομάδα ένα αποτέλεσμα που την απομακρύνει από τις θέσεις που οδηγούν στη Γ' Εθνική κατηγορία.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για την ομάδα μας αφού πριν καλά συμπληρωθεί το 2ο λεπτό δέχτηκε γκολ.
Ο Μπαντής εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα μετά από κόντρες στρώθηκε στον Πάσιο, και αυτός με κοντινή προβολή έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν κατάφερε να να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα έτσι το 1-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κίσσαβος κυνήγησε την ισοφάριση, έχασε κάποιες ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ, αλλά οι γηπεδούχοι σε μια αντεπίθεση τους και κόντρα στη ροή του αγώνα διπλασίασαν τα τέρματα τους.
Στο 65' λεπτό και μετά από ωραία ενέργεια του Φακίτσα ο Μπαντής με δυνατό σουτ νίκησε τον Φαρμάκα και έγραψε το 2-0.
Το μόνο που κατάφερε ο Κίσσαβος ήταν να μειώσει σε 2-1 στο 87' με κεφαλιά του Τσιανάκα που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.
Αξίζει να σημειωθεί η πολλή κακή διαιτησία για την ομάδα μας από τον Βάιο Τσιτσανούδη που τουλάχιστον σε δυο περιπτώσεις  πέναλτι «έκλεισε» τα μάτια!!
Ειδικά στην ανατροπή του Τσιανάκα αλλά και σε χέρι αμυντικού στη μικρή περιοχή ήταν ο ορισμός του πέναλτι!!

ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ (Ν. Φακίτσας): Βλιώρας, Μητούλας, Μπουζούκας (46΄Θανασούλης), Γκουρομπίνος (82΄ Γεωργούλης), Μάρκου, Αθανασούλης, Πάτσης, Μωϋσίδης, Φακίτσας Σ., Μπαντής (72΄ Πάτσης), Ιγγλέζος.

ΚΙΣΣΑΒΟΣ ΣΥΚΟΥΡΊΟΥ (Φ. Γιαννακός-Λ Τέας): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Μάντζαρης, Πλιάγκας, Αγγέλης (55΄Τζιούρας), Δίχρης, Πετράκης, Κορδέλας.