Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2017

Ισόπαλος 1-1 στον Τύρναβο ο Κίσσαβος!!

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' Ε.Π.Σ.Λ με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής.
Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στον Τύρναβο μεταξύ της ομώνυμης ομάδος και του Κισσάβου Συκουρίου καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.
Ένα αποτέλεσμα που απομακρύνει τους «κιτρινόμαυρους» του Φ. Γιαννακού - Λ.Τέα από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας αν και η ομάδα μας έδειξε ότι μπορεί να το παλέψει μέχρι το τέλος.
Σε ένα μέτριο ποιοτικά πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Τυρνάβου μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, έχασε αρκετές ευκαιρίες να προηγηθεί, αλλά η πολύ καλή παρουσία του Φαρμάκα κράτησε το 0-0 μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν έτσι στο 65' ο Γκαντρής βρέθηκε στη μικρή περιοχή του Κισσάβου, και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Τύρναβο.
Μετά το γκολ του Τυρνάβου η ομάδα μας αντέδρασε έτσι στο 75' και μετά από πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Πλιάγκα η μπάλα στρώθηκε στον Πετράκη και αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητική Τριπλέτα
Νίτσας, Γκαρέλης, Κοτούμπας

Οι συνθέσεις:

Τύρναβος (Ν. Αλεξούλης): Γραβάνης, Λιάκος, Μπάκος (82΄Τσεσμά), Τατσελάρι Ρ., Τατσελάρι Ρ., Γαλάνης, Βλιώρας, Γανός, Γκαντρής (77′ Καλέσης), Τζιόλας, Καραλής (77΄Τσούτσας).

Κίσσαβος Συκουρίου (Φ. Γιαννακός-Λ Τέας): Φαρμάκας, Αγγέλης, Τζιούρας (55΄Γκαμπέτας), Χριστιανίδης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Γκανάτσιος, Μάντζαρης (75΄Αργύρης), Πλιάγκας, Κορδέλας, Πετράκης.

16. Νέα Πολιτεία  10-31   4 *

*Π.Ο.Ε, Τσαριτσάνη, Αμυγδαλέα, Αργυροπούλι, Νέα Πολιτεία και Δήμητρα Γιάννουλης έχουν ένα ματς λιγότερο.