Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Ισόπαλος ο Κίσσαβος 1-1 με τον Φαλανιακό στο Συκούριο (φωτό και video)

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' Ε.Π.Σ.Λ με τη διεξαγωγή της 13ης αγωνιστικής.
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον διαιτητή Ντελέζο που στην κυριολεξία έκλεψε τη νίκη από την ομάδα μας, Κίσσαβος και Φαλανιακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1.
Σίγουρα ένα άτυχο αποτέλεσμα που μας απομακρύνει από τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.
Η ομάδα μας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για γκολ, αλλά βρήκε απέναντι της τον εντυπωσιακό τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Παπαϊωάννου, αλλά επίσης είχε να αντιμετωπίσει και την πολύ κακή διαιτησία, κάποιου Ντελέζου που χωρίς υπερβολή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα!!
Το σκορ άνοιξε ο Μάντζιαρης στο 62' λεπτό με πολύ ωραίο πλασέ για τον Κίσσαβο, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι τρία λεπτά αργότερα με τον Βαρσάμη σε μια φάση που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών. αφού φαίνεται να γίνεται επιθετικό φάουλ στον Φαρμάκα.
Στη συνέχεια ο Κίσσαβος προσπάθησε να πετύχει το νικητήριο γκολ, έχασε αρκετές ευκαιρίες με το 1-1 όμως να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε στιγμιότυπα:

Οι συνθέσεις:

Κίσσαβος Συκουρίου (Φ. Γιαννακός-Λ Τέας): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Παυλόπουλος (70΄Αργύρης), Αγγέλης (80΄Τζιούρας), Μάντζαρης, Πλιάγκας, Κορδέλας, Πετράκης.

Φαλανιακός (Τ. Μπεριτζάς-Μ. Μαλαμάς): Παπαϊωάννου, Μαχαίρας, Κολοβός, Σουλιώτης, Βαρσάμης, Πανταζής Γ., Μπλέντι, Παπαγεωργίου (90΄Πάνου), Πανταζής Μ. (84΄Αλατάς Δ.), Αλεξανδρής, Λυγούρας.

16. Νέα Πολιτεία  10-30   4 *

*Π.Ο.Ε, Τσαριτσάνη, Αμυγδαλέα, Αργυροπούλι, Νέα Πολιτεία και Δήμητρα Γιάννουλης έχουν ένα ματς λιγότερο.