Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017

Στους «8» του Κυπέλλου ο Κίσσαβος «πέρασε» εύκολα με 1-3 από τους Γόννους

Τρία παιχνίδια είχαμε σήμερα Τετάρτη (13/12) για τον θεσμό του Κυπέλου της Ε.Π.Σ.Λ και συγκεκριμένα για την φάση των "16".
Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή αντίσταση ο Κίσσαβος Συκουρίου επικράτησε εύκολα εκτός έδρας του Όλυμπου Γόννων με 1-3 και πέρασε πανηγυρικά στους «8» του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Λ.
Το παιχνίδι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ήταν ένας επιθετικός μονόλογος της ομάδας μας και μάλιστα αν ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια το σκορ θα μπορούσε να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις!!
Στο 42' ο Τζιούρας με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ για τον Κίσσαβο, με το 0-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και στο 53', ο Μάντζιαρης έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα μας, και ο Πλιάγκας στο 71' με ωραία προσπάθεια το 0-3!!
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 80' σε 1-3 με τον Γκρίτζια που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Συνθέσεις:

'Ολυμπος Γόννων: Ζεϊμπέκης, Πανδρεμένος Δ., Γκρίτζιας, Ποντίκας, Γκουγκουλιάς, Μούτος, Καραγκιόζης, Ζάρρας, Παιδής, Βάνης, Πανδρεμένος Ρ. (50' Καραδούκας)

Κίσσαβος Συκουρίου : Φαρμάκας, Αγγέλης, Χριστιανίδης, Γκανάτσιος, Τσιανάκας, Κορδέλας, Δίχρης (65′ Ζαϊρές), Μάντζιαρης, Πλιάγκας (75′ Δημάκης), Τζιούρας, Πετράκης (46′ Αργύρης).