Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018

Ισοπαλία 1-1 ο Κίσσαβος με τα Βούναινα...

Με την διεξαγωγή της 17ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' Ε.Π.Σ.Λ.
Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο Συκουρίου "Τάκη Κακαγιάννη", με την ομάδα μας και την Α.Ε Βούναινα να μένουν στο ισόπαλο 1-1.
Είναι χαρακτηριστικό ότι και τα δυο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα μας να ανοίγει το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Δίχρη, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι με τον Νταναβάρα στο 32ο λεπτό.
Ο Κίσσαβος με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου έφτασε μια ανάσα από το δεύτερο γκολ αλλά το δυνατό σουτ του Γκαμπέτα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Ζειμπέκη!!
Στα υπόλοιπα λεπτά της αναμέτρησης δεν είχαμε κάτι σημαντικό για τις δυο ομάδες, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Αξίζει δε τέλος να σημειωθεί πως ο Κίσσαβος ολοκλήρωσε τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, μιας και στο 65ο λεπτό, ο Χριστιανίδης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή, κ. Γκάγκα.

Δείτε στιγμιότυπα όπως τα ανέβασε ο καλός φίλος Βασίλης Σαμαράς

Κίσσαβος Συκουρίου (Φ. Γιαννακός-Λ Τέας): Φαρμάκας, Αγγέλης, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Αργύρης, Παυλόπουλος, Μάντζαρης, Δίχρης, Πετράκης.

Βούναινα (Θ. Εμμανουήλ): Ζεϊμπέκης, Τσανάς (81′ Καζάνι Κ.), Χατζηλιάδης Γ., Κατσιώτης, Ξαφάρας, Καρέντζος, Χριστοδούλου, Μερτζανίδης Ηλ., Νταναβάρας (76′ Φαρμάκας), Ραπτόπουλος (70′ Μερτζανίδης Φ.), Χατζηλιάδης Σ.