Δευτέρα 9 Απριλίου 2012

Α1 ΕΠΣΛ -27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή της 27ης αγωνιστικής.
Νίκη που σε μεγάλο βαθμό ισοβαθμεί με σωτηρία πέτυχε ο Κίσσαβος Συκουρίου κόντρα στον Κεραυνό Παραποτάμου με 2 – 0.
Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 37ο λεπτό όταν ο Χατζηλαδάς  έκανε ένα σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα βρήκε στο σώμα του Νεμπεγλέρα και εν συνεχεία κατέληξε στον Παλαμίδα ο οποίος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Ζήκο και έκανε το 1-0 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς!!!
Τη νίκη σφράγισε ο Νεμπεγλέρας στο 42ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
Ο Κίσσαβος ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και στο 78ο λεπτό είχε και δοκάρι με τον Χατζή.

Οι Συνθέσεις
Κίσσαβος Συκουρίου (Αχιλλέας Μαστοροδήμος): Γκατζάνας, Παλαμίδας, Γκανάτσιος (46’ Αγγελής), Κακαγιάννης Ν., Κακαγιάννης Χ., Νεμπεγλέρας, Χατζής (84’ Γκέγκας), Κωτσιάς, Χατζηλαδάς, Καραποστόλης, Καραλής.
Κεραυνός Παραποτάμου (Κώστας Μπακατσής): Ζήκος, Σακελλαρίου, Στογιάννος, Γκουγκουλιάς (70’ Γούργος), Μπρατάν, Πάσχος (87’ Τσιρογιάννης), Βασίλεβ, Χατζόπουλος, Ζιούστης, Σερίφης, Μπούφης (46’ Αβραμούλης).