Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2018

Κίσσαβος - Γιάννουλη 3-1 και στην τετράδα των play off ξανά!!

Με την διεξαγωγή της 19ης αγωνιστικής συνεχίστηκε την Κυριακή το πρωτάθλημα της Α' Ε.Π.Σ.Λ.
Σημαντική νίκη για τον Κίσσαβο Συκουρίου αφού κατάφερε να επιβληθεί της Δήμητρας Γιάννουλης με 3-1, στο Δημοτικό Στάδιο Συκουρίου "Τάκη Κακαγιάννη", και μάλιστα το αποτέλεσμα αυτό ήρθε με ανατροπή αφού η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 0-1!!
Ένα αποτέλεσμα που σκόρπισε τον ενθουσιασμό στους φιλάθλους του Συκουρίου αφού βλέπουν την αγαπημένη τους ομάδα (την πρώτη χρονιά στην Α' Ε.Π.Σ.Λ ) να μπαίνει ξανά στην προνομιούχο τετράδα των play off!!
Μουδιασμένα ξεκίνησε τον αγώνα ο Κίσσαβος και μάλιστα στο 30' βρέθηκε να χάνει με 0-1 με σκόρερ τον Θώμο για τους φιλοξενούμενους.
Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου όμως και ύστερα από φάουλ του Αργύρη ο «αρχηγός» Ζήσης Γκανάτσιος με ωραία κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια!!
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχιζε να πιέζει, έτσι στο 70' κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο «συνήθης» ύποπτος Δημήτρης Πλιάγκας και έγραψε το 2-1.
Στο 82' ο Αργύρης διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Στα παραλειπόμενα να αναφέρουμε τον αρκετό κόσμο που παρακολούθησε τον αγώνα και ανάμεσα σ αυτούς ξεχωρίσαμε τον προπονητή της Αναγέννησης Πουρναρίου Άρη Πατσή γνωστός για την αγάπη του εδώ και πολλά χρόνια για τον Κίσσαβο!!
Μετά το τέλος του αγώνα παίκτες και διοίκηση απόλαυσαν το καφεδάκι τους σε καφετέρια της περιοχής, δείγμα του πολύ καλού κλίματος που υπάρχει στην ομάδα.

Κίσσαβος Συκουρίου (Φ. Γιαννακός-Λ Τέας): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, (82΄ Χριστιανίδης), Γκανάτσιος (85΄Καρβούνης), Αγγέλης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Αργύρης, Παυλόπουλος, Δίχρης (55΄Μάντζαρης), Πλιάγκας (85΄Τζιούρας), Πετράκης.

Δήμητρα Γιάννουλης (Β. Μπακογιάννης): Κοτλής, Ραπτόπουλος, Μπαμπάλης, Λέτσιος, Εμμανουήλ, Θώμος, Σέτζας, Κατσαμάγκας, Παπαγιαννούλης (65΄Γκαλγκανόπουλος), Μάτος, Τσαρούχας (85΄Κακαράτζας).